Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Yuccy Huang Ms. Yuccy Huang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
  • 00-86-13714939357
  • yuccy@urionsz.com
  • Детали за компанијата

Shenzhen urion Technology Co., Ltd.

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
HomeПроизводиМонитор за крвен притисокМонитор за крвен притисок на надлактицата

Монитор за крвен притисок на надлактицата (Total 44 Products)

Категории на производи од Монитор за крвен притисок на надлактицата , ние сме специјализирани производители од Кина, Дигитален монитор за крвен притисок надлактица , Најдобар монитор за крвен притисок на надлактицата добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Монитор за крвен притисок за големи раце R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Одобрен CE ISO мерач на анероиден крвен притисок

Бренд: AlphaMed

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U8OK

Способност за снабдување: 30000

Одобрен CE ISO мерач на анероиден крвен притисок Следен крвен притисок, може да се користи за домашно тестирање на крвен притисок, мониторинг на крвен притисок во болница, итн. Строго контролирајте го квалитетот на мониторот за крвен притисок, со...
Дигитална манжетна целосно автоматски монитор за притисок

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Стандардно пакување од картони

Способност за снабдување: 300000 per month

Дигитална манжетна целосно автоматски монитор за притисок 90 групи мемории сфигмоманометар, групна меморија, управување со научни рекорди крвен притисок, машина за грижа за целото семејство Онлајн монитор за крвен притисок со странски увезени...
Волшебен вентил за апарат за монитор за крвен притисок

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80R

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Волшебен вентил за апарат за монитор за крвен притисок Волфран вентил за апарат за наб Monitorудување на крвниот притисок, може да се користи за домашно тестирање на крвен притисок дома, мониторинг на крвен притисок во болница итн. Строго...
Автоматски доктор OEM LCD монитор за крвен притисок

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картони за стандардно пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Автоматски доктор OEM LCD монитор за крвен притисок U80QH е амбулантен монитор за крвен притисок што е дизајниран според принципот на осцилографија и може 24 часа да го следи амбулантскиот монитор NIBP. Тој обезбедува точен налог за проценка и се...
Амбулантски дигитален монитор за крвен притисок на надлактицата

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80H

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Амбулантски дигитален монитор за крвен притисок на надлактицата Am bulatory Дигитални надлактицата крвен притисок монитор, в е да се користи за тестирање дома авто-употреба на крвниот притисок, во болница следење на крвниот притисок, итн Строго...
ФДА одобри монитор за крвен притисок на срцевиот ритам преку Bluetooth

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80H

Способност за снабдување: 300000/Mouth

ФДА одобри монитор за крвен притисок на срцевиот ритам преку Bluetooth Rm Монитор за крвен притисок, може да се користи за домашно самостојно тестирање на крвен притисок, болничко следење на крвен притисок итн. Строго контролирајте го квалитетот на...
безжичен шпигмоманометар со држач Дигитален монитор за бп

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80H

Способност за снабдување: 300000/Mouth

безжичен шпигмоманометар со држач Дигитален монитор за бп Апарат за мерење на крвен притисок, може да се користи за домашно самостојно тестирање на крвен притисок, болничко следење на крвен притисок итн. Строго контролирајте го квалитетот на...
Детски комбиниран тип Анероиден рачен сфигмоманометар

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80H

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Карактеристики 1. Портокалово задно осветлување со јасно читање 2. Преносен дизајн 3. 4 * ааа батерии 4. Супер голем дисплеј за осветлување 5. Индикатор за класификација на СЗО 6. 2 * 90 групи на меморија 7. Назнака за година / датум / време 8....
CE ISO одобри бесплатен мерач на крвен притисок на анероиди

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Предност на нашата компанија 1. Производство на професионални медицински производи повеќе од 10 години 2. Висок квалитет со конкурентна цена 3. Независен тим за дизајн и извонредна продажба 4. Голема способност за снабдување 5. Одлична услуга по...
болнички автоматски усб дигитален монитор за крвен притисок

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80R

Способност за снабдување: 300000/Mouth

болнички автоматски усб дигитален монитор за крвен притисок болнички автоматски усб дигитален монитор за крвен притисок, може да се користи за домашно самостојно тестирање на крвен притисок, болнички мониторинг на крвен притисок итн. Строго...
Најпродавана рака Монитор за притисок / сфигмоманометар

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80H

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Карактеристики 1. Портокалово задно осветлување со јасно читање 2. Преносен дизајн 3. 4 * ааа батерии 4. Супер голем дисплеј за осветлување 5. Индикатор за класификација на СЗО 6. 2 * 90 групи на меморија 7. Назнака за година / датум / време 8....
Продажба на големо Висококвалитетни монитори за притисок на надлактицата

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80R

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Продажба на големо Висококвалитетни монитори за притисок на надлактицата Трговија на големо со висок квалитет, монитори за крвен притисок на надлактицата, може да се користат за домашно тестирање на крвен притисок дома, мониторинг на крвен притисок...
Дигитален автоматски монитор за крвен притисок надлактица

Бренд: АЛФАМЕН

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U80r

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Дигитален автоматски монитор за крвен притисок надлактица Дигитален автоматски монитор за крвен притисок надлактица, може да се користи за домашно тестирање на крвен притисок дома, мониторинг на крвен притисок во болница итн. Строго контролирајте го...
Медицински CE FDA го одобри докторот за сфигмоманометар

Бренд: АЛФАМИД

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за U80H монитор

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Карактеристики 1. Портокалово осветлување со јасно читање 2. Преносен дизајн 3. 4 * аа батерии 4. Супер голем позадинско осветлување 5. Индикатор за класификација на СЗО 6. 2 * 90 Групи на меморија 7. Индикација за година / датум / време 8. Просек...
Монитори за висок притисок на домаќинството на горната рака за домаќинството

Бренд: АЛФАМИД

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за U80H монитор

Способност за снабдување: 300000/Mouth

Карактеристики 1. Портокалово осветлување со јасно читање 2. Преносен дизајн 3. 4 * аа батерии 4. Супер голем позадинско осветлување 5. Индикатор за класификација на СЗО 6. 2 * 90 Групи на меморија 7. Индикација за година / датум / време 8. Просек...
Големопродажба на мерач на крвен притисок на типот на Bluetooth рака

Бренд: АлфаМед

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за монитор U8OR

Способност за снабдување: 30000

Големопродажба на мерач на крвен притисок на типот на Bluetooth рака Лесно за ракување, точно, брзо и јасно прикажување на крвниот притисок и вредноста на пулсот Нашата компанија строго врши управување со производството во согласност со ISO13485 и...
Автоматски бП домашна употреба Прилагодено монитор за крвен притисок

Бренд: АЛФАМИД

Пакување: Стандардни картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Автоматски бП домашна употреба Прилагодено монитор за крвен притисок Шенжен Урион технологија копродукции, Ltd е основана во 2011 година, кои лоцираат во прекрасниот крајбрежен град Шенжен, Кина. Ние сме професионален производител на домашни...
Купете на Интернет амбулантскиот крвен притисок БП монитор

Бренд: АЛФАМИД

Пакување: Стандардно пакување од картони

Способност за снабдување: 300000 per month

Купете на Интернет амбулантскиот крвен притисок БП монитор Амбулантски монитор за крвен притисок, може да се користи за тест на самостојна употреба на крвен притисок, болничко следење на крвниот притисок, итн. Строго контролирајте го квалитетот на...
CE FDA го одобри дигиталниот BP машина крв + притисок + монитор

Бренд: АлфаМед

Пакување: Картон, Стандардно пакување за извоз за U80K монитор

Способност за снабдување: 30000

CE FDA го одобри дигиталниот BP машина крв + притисок + монитор CE FDA Монитор за крвен притисок, може да се користи за тест на крвна притисок во домашна самостојна употреба, болничко следење на крвниот притисок, итн. Монитор на крвен притисок со...
Електронски монитор за притисок врз тестовите на водоотпорен крвен притисок

Бренд: АЛФАМИД

Пакување: Стандардно пакување од картони

Способност за снабдување: 300000 per month

Електронски монитор за притисок врз тестовите на водоотпорен крвен притисок TFT дисплеј во боја со висока дефиниција, силна видливост Со интерфејс за преглед на податоци како што се „список со податоци“, „графикон за трендови“, „голем фонт“,...
Монитор за мерење на притисок на горниот дел на Bluetooth, Bluetooth

Бренд: АЛФАМИД

Пакување: Стандардно пакување од картони

Способност за снабдување: 300000 per month

Монитор за мерење на притисок на горниот дел на Bluetooth, Bluetooth HD дигитален екран. Подобен амблем за лесно ракување Интелигентен притисок. 2 члена * 90 комплети меморија. Прекрасна полиетиленска обвивка со висока густина. Со англиски пакет и...

Кина Монитор за крвен притисок на надлактицата Добавувачи

Овде можете да ги најдете поврзани производи во Монитор за крвен притисок на надлактицата, ние сме професионални производител на Дигитален монитор за крвен притисок надлактица,Најдобар монитор за крвен притисок на надлактицата,Монитор за крвен притисок за големи раце,Безжичен монитор за притисок на надлактицата,,. Ние се фокусиравме на развојот, производството и продажбата на меѓународниот извоз. Имаме подобри процеси за контрола на квалитет на Монитор за крвен притисок на надлактицата за да се обезбеди секој извон квалификуван производ.
Ако сакате да дознаете повеќе за производите во Монитор за крвен притисок на надлактицата, ве молиме кликнете на деталите за производот за да ги видите параметрите, моделите, сликите, цените и другите информации за Дигитален монитор за крвен притисок надлактица,Најдобар монитор за крвен притисок на надлактицата,Монитор за крвен притисок за големи раце,Безжичен монитор за притисок на надлактицата,,.
Што и да сте група или поединец, ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме точна и сеопфатна порака за Монитор за крвен притисок на надлактицата!

Топла производи

Нови Продукти

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање